تصویب اصلاحیه لایحه FATF توسط شورای نگهبان

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری امروز(شنبه) خود ضمن تبریک روز خبرنگار، تصریح کرد: پیشنهاد شده یک دوره کارگاه حقوق اساسی در شهریور ماه برای خبرنگاران برگزار خواهد شد.

 

وی گفت: قانون اصلاح لایحه  تامین مالی مبارزه با تروریسم بررسی و عدم مغایرت آن با شرع و قانون تصویب شد.

 برای خرید آپارتمان در اندیشه به املاک توقف مراجعه کنید.

کدخدایی ادامه داد: طرح یک فوریتی اصلاح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگی در شورای نگهبان یک نوبت بررسی شده اما جمع بندی نهایی آن انجام نشده است.

 

وی در پاسخ به سوالی درباره مطالب و اتهامات مطرح در جلسه استیضاح ربیعی، گفت: آنچه خلاف باشد و از سوی نمایندگان صورت بگیرد در بررسی صلاحیت‌های دور بعد لحاظ خواهد شد.

 

وی در پاسخ به سؤالی درباره رفراندوم و آیا اینکه برخی اصول قانون اساسی بر برخی دیگر از این اصول، ارجحیت دارد؟، تصریح کرد: همه اصول قانون اساسی محترم هستند و نباید از اجرای اصول قانون اساسی چه اصل ۵۹ و چه اصل ۸۸ نگرانی داشته باشته باشم و ما اصلا نسبت به این موارد نگرانی خاصی نداریم و برایمان اصول قانون اساسی محترم است چه اصل ۵۹ و چه اصل ۸۸. به طور کلی اجرای اصول قانون اساسی به ما کمک می‌کند.

 

کدخدایی با بیان اینکه در هیچ کشور و انقلاب دنیا این سابقه وجود ندارد که در سریع‌ترین زمان ممکن قانون اساسی آن کشور به رای گذاشته شود، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر نظر و آرای مردم است؛ بر همین اساس بود که در سریع ترین زمان قانون اساسی به رفراندوم گذاشته شد و با رای مردم به اجرا در آمد. ما تقریبا سالانه یک انتخابات داریم که با حضور پرشور مردم برگزار می‌شود.

 

وی در پاسخ به سؤالی درباره سلامت جسمی برای کاندیدای که قرار است مسئولیت اجرایی بگیرند، گفت: در قانون برای نمایندگی مجلس این شرایط لحاظ شده است اما برای برخی دیگر از دستگاه‌ها چنین شرایطی نداریم.

 

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سؤال که چرا تمام مصوبات شورای نگهبان و یا رد صلاحیت‌ها به پای آیت‌الله جنتی نوشته می‌شود، گفت: دبیر شورای نگهبان ذیل تمام مصوبات این شورا را امضا می‌کند و این به مفهوم آن نیست که این مصوبه، مصوبه ایشان است؛ در مجلس شورای اسلامی نیز همین طور است رئیس‌ مجلس ذیل بخش عمده مصوبات مجلس را امضا می‌کند و این به معنی آن نیست که آن مصوبه، مصوبه رئیس‌ مجلس است بلکه مصوبه کلیت مجلس و رئیس ذیل آن را امضا می‌کند.

 برای خرید و فروش آپارتمان در اندیشه به املاک توقف مراجعه کنید.


اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: اساسی ,شورای ,مجلس ,نگهبان ,اصول ,می‌کند ,قانون اساسی ,شورای نگهبان ,اصول قانون ,امضا می‌کند ,اجرای اصول ,اصول قانون اساسی ,قانون اساسی محترم
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل